Dažreiz, lai veiksmīgāk popularizētu zīmolu tirgū, ir nepieciešams rīkoties viltīgi un gudri. Viens no tādiem paņēmieniem ir sašaurināt savu redzes loku līdz uzticamākajiem klientiem.
Ja uzņēmuma mērķis ir panāk zīmola atpazīstamību un pozitīvas asociācijai pēc iespējas plašākai auditorijai, jāmēģina fokusēties uz šauru auditorijas grupu. Iespējams, tas skanēs visai dīvaini un neloģiski, bet ir nepieciešams fokusēties pēc iespējas šaurākā grupā. Jo mazāk klientu ietilps izvēlētajā mērķgrupā, jo lielāka iespēja, ka zīmols piesaistīs plašu uzmanību.
Tā, piemēram, Amex un citas kompānijas, kas specializējas kredītkaršu ražošanā, jau labu laiku atpakaļ ir izvirzījušas jaunas tendences savās stratēģijās – pārdošana pēc iespējas šaurākai auditorijai, lai piešķirtu īpašu pozitīvismu savam brendam. Šīs kompānijas šobrīd piedāvā kartes, kas ir domātas augstskolu absolventiem, Disneilendas faniem, u.c. Jāatklāj, ka šīs idejas pirmsākumi ir meklējami Diner’s Club uzņēmumu stratēģijās.
Protams, ka tendences nav attiecināmas tikai uz kredītkartēm. Tādu piemēru var attiecināt arī uz Chrysler darbinieku Bobu Lucu. Viņš ticēja, ka daudz efektīvāk ir veidot un izstrādāt mašīnas mazākai sabiedrības daļai, nekā tādai sabiedrības auditorijai, kurai iespējams automobiļi nebūt nav sirdslieta. Tieši tāpēc Chrysler izveidoja PT Cruiser, džipus Grand Cherokee, pikawpus Dodge Ram un Dodge Viper. Tieši šāda stratēģija palīdzēja Chrysler atdzīvināt kompāniju un nepieļaut tās krahu.
Ja jau šādas stratēģijas izmantošana spēj atdzīvināt kredītkaršu un auto biznesu, kāpēc gan tāda veida aktivitātes neizmantot arī citās kompānijās? Varbūt stratēģija – „BŪT VISIEM UN PIESAISTĪT VISUS” nemaz nav tas efektīvākais veids, kā popularizētu savu uzņēmumu? Varbūt auditorijas sašaurināšana un mērķtiecīga tās iesaistīšana uzņēmuma darbībā ir īstais veids, kā padarīt savu zīmolu pievilcīgu arī pārējās mērķauditorijas acīs. Izzinot visus sīkumus par savu izvēlēto auditoriju, var veiksmīgi virzīt savas aktivitātes. Un vislabākais šajā jauninājumā ir tas, ka arī pārējā auditorijas daļā nebūt nenovērsīsies no uzņēmuma piedāvājuma.
Tātad, secinājums – atrodiet savus labākos klientus un noskaidrojiet, kas viņiem vislabāk patīk. Pārējie cilvēki, kas būs līdzīgi šai auditorijai, paši atradīs jūsu uzņēmumu. Un jums vairs nenāksies mēģināt būt „labiem” priekš visiem.