Sociālā tīkla platforma “Twitter” apturējusi vairāku žurnālistu kontus, kuri bija rakstījuši par šo uzņēmumu un tā jauno īpašnieku Īlonu Masku.
Vienlaikus “Twitter” nepaskaidroja, kāpēc šo reportieru konti ir apturēti.
To vidū bija žurnālisti no tādiem laikrakstiem un ziņu portāliem kā New York Times, CNN un Washington Post. Aizliegto žurnālistu sarakstā nokļuvuši arī The Intercept žurnālists Maiks Lī, Mashable Mets Binders un neatkarīgie reportieri Ārons Rupars un Tonijs Vebsters. Tāpat apturēts arī “Twitter” konkurenta sociālā tīkla “Mastodon” konts.
Laikraksta “New York Times” pārstāvis nosauca atstādināšanu par “apšaubāmu un neveiksmīgu”, un sacīja, ka ne laikraksts, ne reportieris Raiens Maks nav saņēmis nekādu skaidrojumu par šo rīcību.
Daži no šiem žurnālistiem bija tvītojuši par to, ka “Twitter” slēdza kontu @ElonJet, kas bija publicējis ziņas par Maska privātās lidmašīnas atrašanās vietu reālajā laikā. Masks trešdien tvītoja, ka kāds “stalkeris” sekojis viņa automobilim Losandželosā, kurā atradās viens no viņa bērniem, un vainoja šajā incidentā viņa lidmašīnas izsekošanu.
Masks tvītoja, ka “Twitter” turpmāk bloķēs kontus, kuros tiek publicēta informācija par cilvēku atrašanās vietu reālajā laikā, jo šāda informācija ir fiziskās drošības pārkāpums.
Masks nav tieši komentējis žurnālistu atstādināšanu, taču paudi: “kritizēt mani visas dienas garumā ir pilnīgi pareizi, bet manas atrašanās vietas noteikšana reāllaikā un manas ģimenes apdraudēšana nav”.