Sociālie portāli un mobilās aplikācijas ir viens no mūsdienu efektīvākajiem komunikācijas kanāliem, kas vairo zīmola atpazīstamību un veicina pārdošanu, taču šīs vietnes tiek izmantotas arī kā laika kavēlkis, kas aizņem lielu daļu no daudzu cilvēku ikdienas, kavējot to mācības, darbu un atraujot no realitātes.
Šī negatīvā tendence ir īpaši izplatīta pusaudžu vidū, tādēļ otrdien Eiropas Parlamentā norisinājās balsojums par iespējamu likumprojekta grozījumu, kas paredz aizliegt lietot sociālos portālus bērniem un pusaudžiem līdz 16 gadu vecumam. Iepriekš ierobežojums attiecās uz bērniem līdz 13 gadu vecumam.
Sociālās vietnes, kurās tiek saglabāti personas dati, jau tagad ierobežo vecumu, no kura tās drīkst izmantot. Vairums vietņu nosaka, ka to lietotājiem ir jābūt vismaz 13 gadus veciem, taču nepastāv sistemātikas, lai to varētu pārbaudīt. Ja tiks pieņemts jaunais likums, Facebook un virkne citu interneta vietņu varētu tikt lūgtas bloķēt bērnus, kuri jaunāki par 16 gadiem, ja vien vecāki savām atvasēm nebūs ļāvuši piekļūt šāda tipa lapām.
Daudz vietnes, kas tiek aizliegtas personām, kuras jaunākas par 18 gadiem, pie reģistrēšanās lūdz reģistrēt arī maksājuma kartes datus, bet vietnes, kuras ir bezmaksas, ir daudz grūtāk kontrolējamas.
Foto: Jonas Smith/https://www.flickr.com/photos/jonassmith//https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/