Ar pārliecību, ka žurnālistu lielākā sūtība ir kalpot sabiedrībai un sniegt tai patiesu un objektīvu informāciju, Latvijas Žurnālistikas centrs (LŽC) turpmāk sniegs iespēju žurnālistiem un medijiem izmantot LŽC publikācijas, tās papildināt un veidot savu pienesumu informatīvās mediju telpas stiprināšanā.
Žurnālistikas centra mērķis ir nodrošināt Latvijas sabiedrībai brīvi pieejamu, daudzveidīgu, objektīvu un nesagrozītu informāciju, uz ko pamatojoties iedzīvotājiem veidot savu (nesagrozītu un neietekmētu) viedokli par notiekošo valstī. Tāpat LŽC iestājas par vārda brīvību, nodrošinot iespēju ikvienam paust savu viedokli, vai saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Sabiedrībai ir jāveido mediju dienaskārtība, tādēļ ir būtiski radīt struktūru, kurā tiek apkopoti sabiedrības radītie signāli, lai uz tiem reaģētu ar objektīvas un visaptverošas informācijas sagatavošanu par sabiedrībai būtiskajiem jautājumiem.
Uzskatot, ka masu informācijas līdzekļiem ir jākalpo ilgtermiņa mērķiem, LŽC piedāvā ikvienam medijam iesaistīties informatīvās mediju telpas veidošanā. Visas LŽC publikācijas būs parakstītas ar Creative Commons jeb Radošās kopienas licencēm, kas palīdz autoriem paturēt savas autortiesības, tajā pat laikā atļaujot citiem kopēt, izplatīt vai kā citādi izmantot viņu darbu, vismaz, nekomerciāli.
Tādējādi LŽC publiskota informācija būs pieejama plašākam sabiedrības slānim, ievērojot nosacījumu par autortiesību objektu publicēšanu. Tā būs iespēja ikvienam žurnālistam un medijam iesaistīties, izmantot LŽC materiālus pētījumu veidošanā vai to papildināšanā.
LŽC nebaidās paust nepopulāru viedokli un rakstīt par tēmām, par kurām citi mediji nerunā vai runā nelabprāt, norāda LŽC vadītājs Alberts Jodis.
“Latvijas mediju politikas pamatus nosaka Satversmes 100. pants: “Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.” LŽC iestājas par vārda brīvību, iespēju nodrošināt viedokļu daudzveidību, kas ir svarīga demokrātiskai valsts iekārtai. LŽC vēlas saglabāt un attīstīt mediju daudzveidību un, neraugoties uz to, ka Latvijā līdz šim tikai atsevišķi mediji uzdrīkstas runāt par sabiedrībai svarīgām lietam, mēs esam pārliecināti, ka laiks mainīt šo pieeju un sniegt iespēju ne tikai žurnālistiem, bet arī sabiedrībai iesaistīties valstisku jautājumu risināšanā,” uzsver Alberts Jodis.
LŽC cer, ka līdz ar piedāvāto iespēju mediji attīstīties un turpmāk sabiedrībai būs daudz lielākas iespējas saņemt kvalitatīvu, atbildīgu un uzticamu informāciju.
Šis darbs ir licencēts ar Radošās kopienas Atsaucoties 4.0 Internacionāls licenci.