Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kā atgūt finansiālo stabilitāti pēc lieliem tēriņiem?

Gandrīz katram kādreiz dzīvē ir gadījies iztērēt vairāk naudas nekā tas bija iepriekš plānots. Reizēm tas ir neapdomīgas rīcības rezultāts, bet reizēm nepārvarama vajadzība. Jebkurā gadījumā šāda pārtērēšanās var radīt robus personīgajā budžetā, no kuriem atgūties ir visai grūti. Bieži vien cilvēki šādās situācijās ņem kredītus internetā jeb online sesxebi, lai ātri iegūtu naudu tekošajiem tēriņiem, taču tas ne vienmēr ir labākais risinājums. Kredīti saistās ar vēl lielākām papildus izmaksām, un ilgtermiņā tas situāciju tikai vēl vairāk pasliktinās. Par laimi vairumā gadījumu iespējams iztikt arī bez kredītiem. Ja jums ir gadījies ievērojami pārtērēt savus finanšu līdzekļus, ievērojiet sekojošu rīcības plānu.

Vispirms ir jāsaprot, cik liels ir šis budžeta deficīts, kas radies lielo tēriņu dēļ. Rūpīgi aprēķiniet gan tiešos zaudējumus, gan arī visas ar tiem saistītās izmaksas. Ja esat ņēmis kredītu, tad arī tie ir izdevumi, nevis ienākumi, kā daudzi uzskata. Šāda zaudējumu apzināšana ļaus jums saprast, kā rīkoties tālāk, kā arī palīdzēs nepieļaut šādas kļūdas nākotnē vai vismaz izvairīties no liekiem maksājumiem, kad nonāksit līdzīgā situācijā.

Pēc tam ir jāveic budžeta revīzija. Ir jāizstrādā teorētisks budžeta plāns, kas ļaus turpmākajos mēnešos ietaupīt naudu, lai varētu segt visus radušos zaudējumus, kā arī turpināt segt visus tekošos izvedumus. Svarīgākais ir izveidot reālistisku budžeta plānu. Labāk ir sagatavoties sliktākajam scenārijam, nevis izvirzīt sev nesasniedzamus ultimātus, cerot, ka tā naudas problēmas ātri vien tiks atrisinātas. Šis plāns arī ļaus saprast, vai nāksies meklēt papildus ienākumus vai pietiks ar izdevumu samazināšanu.

Pēc plāna izveides atliek vien reāli censties to pildīt. Vispirms jācenšas ietaupīt naudu. Kā to izdarīt, viennozīmīgi pateikt ir grūti. Viss ir atkarīgs no zaudējumu apjoma un katras konkrētās personas iespējām. Protams, ikvienā gadījumā uz laiku noteikti ir jāatsakās no pilnīgi visa, kas nav vitāli nepieciešams izdzīvošanai vai normālai sadzīves nodrošināšanai. Noteikti atsakieties no visām izklaidēm un meklējiet lētākas alternatīvas dažādiem tēriņiem. Lielākus pirkumus atlieciet uz laiku, kad finansiālā situācija atkal būs nostabilizējusies. Tā kā šis ir īslaicīgs taupības režīms, izmantojiet ikvienu iespēju ietaupīt, nedomājot par komfortu un dažādām vēlmēm.

Ja tomēr nauda ir vajadzīga ļoti steidzami vai ļoti daudz, nekas cits neatliks, kā to aizņemties. Daudzi kredītdevēji jaunajiem klientiem piedāvā bezprocentu kredītus jeb swafi sesxebi unprocento. Tā ir lieliska iespēja iegūt naudu brīžos, kad tā tiešām nepieciešama, neapgrūtinot sevi ar vēl lielākiem izdevumiem. Tas gan nenozīmē, ka kredītņēmējam nav jāuzņemas risks. Ja bezprocentu kredīts netiek apmaksāts noteiktajā termiņā, tas pārvēršas par parastu kredītu ar procentu likmi un vēlāk arī soda procentiem. Pirms kredīta ņemšanas kārtīgi apdomājiet, vai spēsit to atdot noteiktajā termiņā. Ja tomēr izšķiraties par labu kredītam, saņemto naudu tērējiet ļoti apzinīgi. Piedomājiet pie katra izdotā centa, lai šis paņemtais kredīts tiešām būtu riska vērts.

Jebkuru situāciju var atrisināt, ja tam tiek veltīts laiks un pūles. Visu vajag rūpīgi apdomāt un izplānot, lai atrastu labāko risinājumu, nevis uzreiz izvēlēties vieglāko ceļu. Nevar noliegt, ka, nonākot īslaicīgās finansiālās grūtībās, reizēm kredīts tiešām ir risinājums, bet ir nepieciešams pārliecināties, vai tas ir vienīgais risinājums, un ja tas tik tiešām ir vienīgais risinājums, tad kādas ir tā sniegtās iespējas. Sekojot pārdomātam rīcības plānam, no finansiālajām grūtībām atbrīvosities daudz ātrāk un vienkāršāk.

Publicitātes materiāls