Kad finansiālā situācija nav vērtējam kā īpaši laba, cilvēki parasti ievēro visdažādākos taupības plānus un cenšas tērēt mazāk naudas par itin visu. Lielākajā daļā gadījumu tas arī ir pareizi un dod vēlamos rezultātus, proti, nauda tiek ietaupīta, tomēr reizēm izdevīgāk ir tērēt tieši vairāk. Daudzi pirkumi vai citi finanšu darījumi, kas liek iztērēt naudu šodien, nereti dod neatsveramu ietaupījumu nākotnē. Šādās situācijās bieži vien izdevīgāk pat ir paņemt patēriņa kredītu jeb credite nevoi personale, jo vēlāk šie ieguldījumi atmaksāsies ar uzviju. Kādās situācijās ar naudu skopoties nevajadzētu, lai gūtu labumu nākotnē?
1. Pērciet augstas kvalitātes preces
Ja gribat ietaupīt, to noteikti nedrīkst darīt uz preču kvalitātes rēķina. Ja meklēsit vislētākās preces, tad noteikti varat plānot jau nākamo reizi, kad šīs pašas preces būs jāpērk no jauna. Nekvalitatīvas, lētas mantas ātri vien saplīsīs vai sabojāsies, bet kvalitatīvas kalpos ievērojami ilgāku lauku. Šajā gadījumā gan svarīgi ir arī izvērtēt, kad augsta kvalitāte ir būtiska un kad nav. Piemēram, ja jums nepieciešams iegādāties mēbeles, elektropreces, ikdienas apģērbu vai apavus, kā arī citas mantas, kas paredzētas ilglaicīgai, intensīvai lietošanai, noteikti ir jāpērk kvalitatīvi produkti, jo ilgtermiņā tie izmaksās krietni vien lētāk. Ja jūs vēlaties pirkt, piemēram, kādus stilīgus aksesuārus, interjera priekšmetus, izejamo apģērbu vai kaut ko citu, kas netiks aktīvi izmantots un ko tāpat salīdzinoši drīz vairs negribēsit lietot, varat arī par kvalitāti īpaši nedomāt un izvēli izdarīt, balstoties tikai uz preces cenu.
2. Meklējiet vislabākos meistarus dažādu darbu veikšanai
Ja kvalitatīvu preču iegādes izdevīgums vēl ir diskutējams, jo reizēm kvalitāte konkrētai precei nav tik būtiska, tad kvalitatīvu pakalpojumu izvēle gan ir obligāts nosacījums. Nolīgstot jebkādus speciālistus, ir jāpievērš ļoti liela uzmanība viņu prasmēm, darba pieredzei, atsauksmēm no iepriekšējiem klientiem un izglītībai konkrētajā jomā. Slikts, neprofesionāls meistars var ne vien nekvalitatīvi paveikt darbu, bet pat visu padarīt vēl ļaunāku nekā tas bija iepriekš, un tad viņa kļūdu labošanai būs jāizdod kaudze naudas. Vienmēr ļoti rūpīgi izvēlieties cilvēkus, kuru pakalpojumus pērkat. Protams, nav teikts, ka dārgākais vienmēr būs arī kvalitatīvākais, jo ir arī daudzi amatieri, kas savu darbu prot, bet noteikti nevajadzētu meklēt vislētākos meistarus, ja vēlaties ietaupīt naudu.
3. Ieguldiet efektivitātē
Vēl ļoti liela uzmanība ir jāpievērš tam, kā prece vai pakalpojums ietekmēs dažādu citu lietu patēriņu un līdz ar to arī izmaksas. Piemēram, ja ieguldīsit savu naudu jaunās elektroprecēs ar augstu energoefektivitātes klasi, pēc tam varēsit ilgu laiku taupīt uz patērētās elektroenerģijas rēķina. Ja ieguldīsit naudu mājas siltināšanā, varēsit taupīt uz izmaksām par apkuri. Ja nomainīsit parastās gaismas spuldzītes uz LED lampām, arī varēsit taupīt uz elektrību. Piemēru ir daudz, tāpēc, pirms kaut ko iegādājieties, padomājiet par to, kā tas ietekmēs dažādu komunālo pakalpojumu un citu lietu patēriņu ilgtermiņā. Ja preces iegāde palīdzēs taupīt naudu vēl ilgus gadus, tas noteikti atmaksāsies.
4. Pērciet veselīgu, bioloģisku pārtiku
Bieži vien lielas finansiālas problēmas rodas tieši tāpēc, ka jāizdod liela nauda par veselības aprūpi. Rodoties kādām veselības problēmām, ir jāmaksā par izmeklējumiem, lai slimību atklātu, speciālistu konsultācijām, ārstēšanu, zālēm utt. Summas, ko cilvēki izdod par medicīnas pakalpojumiem un precēm, ir neiedomājami lielas. Vienīgais veids, kā no šiem tēriņiem izvairīties, ir ikdienā piedomāt pie tā, kā mēs ietekmējam savu veselību. Vistiešākais veids, kā to darām, ir caur pārtiku. Neveselīga pārtika ilgtermiņā rada patiešām nopietnas veselības problēmas, tāpēc ir vērs maksāt mazliet vairāk, lai izvairītos no slimībām un taupītu naudu par veselības aprūpi.
5. Netaupiet naudu kvalitatīvai atpūtai
Daudzus noteikti varētu izbrīnīt apgalvojums, ka naudas tērēšana atpūtai ir finansiāli izdevīga, taču tā ir. Šeit gan nav runa par dažādām neproduktīvām izklaides iespējām, kā piemēram bāru un naktsklubu apmeklēšana, bet gan naudas ieguldīšanu lietās, kas patiešām jūs aizrauj un sagādā prieku. Daudziem tā ir, piemēram, ceļošana. Tad nu rodas jautājums, kā tas var palīdzēt ietaupīt naudu. Pavisam vienkārši – tas ir ieguldījums sevī. Ja dosit sev iespēju atpūsties un izbaudīt dzīvi, būsit daudz priecīgāks, pozitīvāk noskaņots, kā arī pieaugs jūsu darba ražīgus. Tas nav tikai mīts. Atpūtas nepieciešamība ir zinātniski pierādīta, un bez tās cilvēkam draud izdegšana un veselības problēmas, kas finansēm pavisam noteikti neko labu nedos.
Nereti ir vērts samaksāt mazliet vairāk, lai izvairītos no daudz lielākiem tēriņiem nākotnē. Protams, šie nav vienīgie piemēri, tāpēc, pirms kaut ko pērkat vai darāt, vienmēr domājiet par rezultātiem ilgtermiņā. Iespējams, ir vērts kādreiz pat paņemt kādu patēriņa vai hipotekāro kredītu, lai nākotnē nebūtu regulāri jāņem ātrie interneta kredīti jeb imprumut rapid online.
Publicitātes materiāls