Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Japānas vadošais mobilo telefonu operators akcentē mobilo ierīču radītos riskus

Iestājas par drošību pārvietošanās laikā

Japānas mobilo ierīču kultūra vienmēr bijusi pāris soļus priekšā rietumiem. Jaunāko tehnoloģiju izmantošana Japānā šķiet pašsaprotama, un tā kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, taču tajā pašā laikā apsēstība ar tehnoloģijām nopietni apdraud cilvēku veselību un pat dzīvību.

Lai akcentētu šo problēmu, Japānas vadošais mobilo telefonu operators NTT DoCoMo radījis neparastu īsfilmu, kurā caur Japānas kultūras iezīmēm un humoristiskām ainām tiek atspoguļoti nopietni un pat šokējoši fakti par mobilo ierīču bīstamību. Statistika vēsta, ka 66% Japānas iedzīvotāju “ietriekušies” kādā citā, jo pārvietojoties skatījušies viedtālrunī, savukārt 3,6% cilvēku ir nokrituši no dzelzceļa stacijas platformas, rakstot īsziņu pārvietošanās laikā.

Reklāmas beigās skatītājiem tiek nodots nopietns aicinājums – ejot skatieties uz ceļu, jo mobilo telefonu izmantošana pārvietošanās laikā var būt patiesi bīstama.

Šī problēma precīzi raksturo vācu sociologa Ulriha Beka teoriju par mūsdienu riska sabiedrību. Sociologs uzskatīja, ka mūsdienu cilvēks dzīvo pasaulē, kas ir pilna ar tehnoloģiju radītajiem riskiem, kurus mēs pat neapzināmies. Tehnoloģiju pasaule ir cilvēku radīta nedzīvā daba, ko esam iemācījušies kontrolēt, taču tā var kļūt neprognozējama, un neviens cilvēks nekad nevar precīzi noteikt, kādi riski sagaidāmi un cik nopietni tie var ietekmēt cilvēces nākotni.

Foto: Mister G.C./https://www.flickr.com/photos/mistergc//https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/